Parallels Desktop 18 Windows 11 Pro reinstallation

Discussion in 'Installation and Configuration of Parallels Desktop' started by dax6, Apr 3, 2023.

  1. dax6

    dax6 Bit poster

    Messages:
    3
    Cześć,

    może ktoś mi pomoże z tym problemem.

    Prawdopodobnie po przeciążeniu pamięci RAM Windows przestał się normalnie zachowywać. Zresetowałem system Windows i nie mogłem go ponownie uruchomić.

    Nie mam dostępu do Niebieskiego Panelu, gdzie mogę np. przywrócić lub ponownie zainstalować system Windows.
    Jak na załączonym obrazku, windows się zapętla i cały czas próbuje naprawić uszkodzenie. To już nie wynika z tej działalności.
    Muszę ponownie zainstalować system Windows, ale nie wiem, jak to zrobić, aby nie stracić danych osobowych.

    Czy ktoś może mi pomóc ?

    Pozdrawiam serdecznie
    Marka

    [​IMG] [​IMG]
     
  2. dax6

    dax6 Bit poster

    Messages:
    3
    Hallo,

    maybe someone can help me with this problem.

    Probably after RAM overload , Windows stopped behaving normally. I reset Windows and could not restart it again.

    I do not have access to the Blue Panel where I can, for example, restore or reinstall Windows.
    As in the attached picture , windows loops and tries all the time to repair the damage. It does not come out of this activity anymore.
    I have to reinstall Windows, but I do not know how to do it so that I do not lose my personal data.

    Can anyone help me ?

    Greetings sincerely
    Marek
     
  3. paydaya

    paydaya Bit poster

    Messages:
    3
    Witaj Marku,

    Wygląda na to, że Twój system Windows ma problem z uruchomieniem i nie jest w stanie naprawić go automatycznie. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby spróbować rozwiązać ten problem:

    1. Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym. Aby to zrobić, naciśnij klawisz F8 lub Shift+F8 podczas uruchamiania systemu. W trybie awaryjnym możesz spróbować naprawić system lub wykonać kopię zapasową danych. Jeśli uda Ci się uruchomić system w trybie awaryjnym, wykonaj kopię zapasową ważnych plików i danych, aby zapobiec ich utracie.

    2. Jeśli nie udało Ci się uruchomić systemu w trybie awaryjnym, spróbuj uruchomić system z płyty CD/DVD lub pendrive'a z systemem Windows. Uruchom komputer z płyty instalacyjnej i wybierz opcję naprawy systemu. Jeśli nie masz płyty z systemem, możesz ją pobrać z oficjalnej strony Microsoft.

    3. Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, będziesz musiał ponownie zainstalować system Windows. Przed zainstalowaniem systemu Windows wykonaj kopię zapasową ważnych plików i danych. Możesz zainstalować system Windows, zachowując pliki osobiste, wykonując aktualizację systemu Windows, a następnie wybierając opcję zachowania plików osobistych. Możesz również wykonać czystą instalację, która wymaga usunięcia wszystkich plików z partycji systemowej.
    Pamiętaj, że przed podjęciem jakichkolwiek działań, musisz wykonać kopię zapasową ważnych plików i danych, aby nie utracić danych osobowych.

    Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci rozwiązać problem z systemem Windows.
     
    Trishna Oobeyram likes this.
  4. dax6

    dax6 Bit poster

    Messages:
    3
    Bardzo dziękuje za wszystkie rady.
    Znam wszystkie sposoby na reanimacje systemu Windows o którym piszesz.
    Problem dotyczy jednak MAC z systemem Windows.
    W tej kombinacji Windows stal sie niedostępny i moje pytanie dotyczy już raczej reinstall systemu Windows przy użyciu Parallels 18

    Chciałem sie dowiedzieć, czy istnieje możliwość ponownej instalacja ( nałożenia ) Windows, tak, aby zachować pliki osobiste.
    W normalnym trybie WINDOWS ( NIE Mac ! ) jest taka możliwość, aby zainstalować ponownie system i nie utracić danych.

    Nie wiem jak to zrobić w Parallels

    Jeżeli ktoś jeszcze to przeczyta, to informuje, że do Windows nie ma żadnego dostępu! Niebieska plansza z wyborem opcji jest niedostępna, ponieważ system sie zapętlił.

    poizdrawiam
     
  5. Ashley Chumun

    Ashley Chumun Staff Member

    Messages:
    118
    Hello Marek,
    Thank you for your feedback.
    To let us better understand the situation, please perform the following steps:
    1. Run your virtual machine and reproduce the issue.
    2. Collect a technical report (click on the Parallels icon > Help > Send technical data > check "Attach screenshots..." > press Send Report) and send the report's 9-digit ID in a reply to this message.
     

Share This Page